امروزه ارائه خدمات مشاوره به صورت تلفنی و آنلاین توسط بسیاری از روانشناسان و مشاوران صورت می گیرد. مشاوره خانواده تلفنی نیز یکی از مهم ترین خدماتی است که توسط این متخصصین ارائه می شود. در این نوع از مشاوره موضوعات بسیار گسترده ای از جمله مشکلات شویی گرفته تا اختلافات والد-فرزندی مورد بررسی قرار می گیرند. با این حال پیش از هر چیز لازم است که بتوانید در انتخاب مراکز مشاوره تلفنی دقت نمایید و ملاک های یک مشاور خوب را بشناسید. ما در ادامه تلاش کرده ایم تا در این باره اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم پس همراه ما باشید.

منبع >> مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانوادهنوعی از خدمات روانشناسی است که در آن به موضوعات مشترک بین اعضای خانواده پرداخته می شود. هدف درمانگر در این جلسات این است که به درستی تعاملات میان اعضای خانواده را مشاهده کرده، الگوهای تعاملی غلط را شناسایی کند و به افراد یاری برساند تا ارتباطات سالم تری را با یکدیگر تجربه نمایند.

اهمیت و وم مراجعه به مشاوره خانواده

خانواده یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در سلامت روان افراد جامعه است. بسیاری از مشکلات نظیر کمبود اعتماد به نفس، افسردگی، نداشتن قدرت ابراز وجود در زندگی و درگیری در آسیب های اجتماعی نظیراعتیاداز فقدان روابط خانوادگی صمیمانه نشات می گیرند. در مقابل بسیاری از موفقیت های ما در زندگی تا حد زیادی در اثر حمایت های اعضای خانواده پدید می آیند و هرگز نمی توان نقش آن ها را در احساس رضایتمندی روانی نادیده گرفت. از همین رو بسیار اهمیت دارد که بتوانید در محیط خانواده جو سالم و صمیمانه ای ایجاد کنید و اگر احساس می کنید روابطتان دستخوش تنش شده برای پیشگیری از آسیب های جدی از یک متخصص برای رفع مشکلات خود کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید :همسر معتاد

مشاوره خانواده تلفنی

امروزه به طور کلی خدمات حضوری جای خود را به خدمات تلفنی و آنلاین داده اند. به تبع این موضوع جلسات مشاوره نیز در بسیاری از مراکز به صورت غیرحضوری برگزار می شود. در جلسات مشاوره تلفنی شما این شانس را دارید که از هر جای کشور با بهترین متخصصان در تماس باشید و با از بین بردن محدودیت های مکانی در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

هم چنین بسیاری از افراد ممکن است نسبت به رفتن نزد مشاور و روانشناس احساس خوبی نداشته باشند یا در حضور درمانگر احساس معذب بودن بکنند. مشاوره تلفنی به این افراد کمک می کند تا آزادانه تر رفتار کرده و با آسودگی بیشتری مسائل خود را مطرح نمایند. در نتیجه اگر مشکلاتی در خانواده تان وجود دارد که آرامش اعضا را به هم زده و در عین حال به هر دلیلی امکان مراجعه حضوری نزد روانشناس نیز برای شما وجود ندارد می توانید به صورت تلفنی با مراکزی که به طور تخصصی در زمینه زوج و خانواده خدمات مشاوره ارائه می دهند تماس بگیرید و موضوعات خود را با یک درمانگر حرفه ای درمیان بگذارید.

مسائل مطرح شده در مشاوره خانواده تلفنی

جلسات مشاوره خانواده می توانند مباحث مختلفی را در بر بگیرند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موضوعات زیر اشاره کرد.

- اختلاف با همسر و تصمیم گیری برای طلاق

- اختلاف بر سر تربیت فرزندان

- درگیری با نوجوانان و مسائل مرتبط با دوره رشدی آن ها

- اختلافات مالی و مسائل شغلی نظیر بازنشستگی

- حل اختلاف میان فرزندان از موضوعات مهم مشاوره خانواده تلفنی

- درگیری یکی از اعضا با مشکلات روان شناختی نظیر افسردگی، اضطراب، سوءمصرف مواد و .

- وجود اختلاف نظرهای عقیدتی و ناتوانی برای سازگاری با یکدیگر

- ناتوانی و عدم سازگاری با بروز تغییرات بزرگ در خانواده نظیر مرگ یا ابتلای یکی از اعضا به بیماری های مزمن

مشاوره خانواده تلفنی | آنچه برای انتخاب متخصصین باید در نظر بگیرید

متأسفانه امروزه بسیاری از افراد غیر متخصص اقدام به ارائه خدمات روانشناسی می کنند و به این ترتیب ممکن است سرنوشت یک خانواده را نیز تحت تأثیر خود قرار دهند. از همین رو بسیار اهمیت دارد که با مراکزی تماس بگیرید که دارای مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی یا بهزیستی بوده و دارای کادر تحصیل کرده و حرفه ای در این زمینه هستند. توجه داشته باشید که افراد برای ارائه خدمات درمانی باید از حداقل مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی یا مشاوره برخوردار باشند. همچنین داشتن سوابق کاری در زمینه خانواده یا زوج علاوه بر تحصیلات مربوطه از جمله مسائلی است که در انتخاب یک مشاور خوب باید به آن توجه کنید.

مزیت ها و محدودیت های مشاوره خانواده تلفنی

یکی از محدودیت های مشاوره خانواده تلفنی این است که امکان برگزاری جلسات به صورت هم زمان با همه اعضا وجود ندارد و درمانگر نمی تواند تعاملات میان افراد را مشاهده نماید. با این حال درمانگران تلاش می کنند تا به صورت فردی جلسات را برگزار کرده و به حل مشکلات مرتبط با خانواده بپردازند. آن ها ممکن است در کنار مشاوره تلفنی برگزاری خدمات مشاوره تحت وب و آنلاین را نیز به شما پیشنهاد دهند تا کیفیت جلسات را بالاتر ببرند.

با این حال دریافت مشاوره خانواده به صورت تلفنی مزایای خودش را نیز دارد برای مثال در این روش شما از هرجای کشور می توانید با معتبرترین مراکز تماس بگیرید و در هزینه های رفت و آمد خود صرفه جویی نمایید. هم چنین اگر یکی از اعضا نسبت به مراجعه نزد مشاور مقاومت داشته باشد مشاوره تلفنی می تواند این مقاومت ها را کم کرده و باعث شود افراد استقبال بیشتری از این جلسات به عمل بیاورند. می توانید در هر ساعت از روز با شماره های مرکزمشاوره روانشناسی ذهن نوتماس گرفته و مشاوره دریافت کنید.

سؤالات متداول

- آیا دریافت مشاوره تلفنی می تواند در مورد موضوعات جدی نظیر خیانت همسر نیز کمک کننده باشد؟

بله اگر شما امکان مراجعه حضوری نزد درمانگر را ندارید به جای صرف نظر کردن از این موضوع سعی کنید از یک درمانگر به صورت تلفنی کمک بگیرید. شاید این روش با محدودیت هایی همراه باشد اما در عین حال در مورد موضوعات مهمی مثل مواجهه با خیانت به شما کمک می کند تا بتوانید بر احساسات خود مسلط شده و با نیروی منطق خود بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در موردمشاوره تلفنی با موبایلکلیک کنید.

منبع >> مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره ازدواج در مشهد

مشاوره ازدواج در بجنورد

مشاوره ازدواج در قم

مشاوره ,خانواده ,تلفنی ,های ,افراد ,صورت ,مشاوره خانواده ,خانواده تلفنی ,به صورت ,است که ,یکی از ,مشاوره خانواده تلفنی ,امکان مراجعه حضوری ,تلفنی مشاوره خانواده ,خانواده تلفنی مشاوره

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
novinypc revengeofrap rsalemmalen baby-mom cafegardesh markerman adnesapptwin hemmatlawgroup pricesinkindustrial reportaj14