آیا در مورد روش های نوین و علمی در درمان اعتیاد به مواد مخدر اطلاعاتی دارید؟ با وجود اینکه امروزه همه متخصصین اعتیاد را به عنوان یک بیماری عود کننده مغزی می شناسند اما بسیاری از افراد آن را تحت عنوان یک ldquo;بیماریrdquo; در نظر نمی گیرند و از همین رو با روش های درمانی که برای آن ابداع شده است نیز آشنایی ندارند. همین امر باعث می شود که برای ترک اعتیاد خود یا عزیزانشان از روش های سنتی و منسوخ شده استفاده کنند که در اکثر موارد به شکست منتهی می شوند. این در حالی است که امروزه روش های موثری برای ترک اعتیاد وجود دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به درمان های دارویی و روانشناختی اشاره کرد. جهت آشنایی با جدیدترین و بهترین روش هایترک اعتیادکلیک کنید.

برای کسب اطلاعات ییشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید :

درمان اعتیاد به مواد مخدر

سریع ترین روش درمان اعتیاد به مواد مخدر

ترک اعتیاد به مواد مخدر

مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو خدمات

مرکز مشاوره ذهن نو برترین مرکز مشاوره روانشناسی در زمینه های مختلف روانشناسی از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، کودک، طلاق، خیانت، نوجوان، بلوغ، جنسی و تراپی ، ترک اعتیاد، اختلات روانی و شخصیت و . می باشد.

مشاوره تلفنی-مشاوره تلفنی خانواده-مشاوره تلفنی ازدواج-مشاوره تلفنی خیانت-مشاوره تلفنی کودک-مشاوره تلفنی جنسی-مشاوره تلفنی ترک اعتیاد-مشاوره شغلی تلفنی-مشاوره تلفنی تحصیلی- مشاوره حضوری-مشاوره خانواده-مشاوره ازدواج- مشاوره خیانت-مشاوره کودک-مشاوره جنسی-مشاوره ترک اعتیاد-مشاوره شغلی-مشاوره تحصیلی

از جمله مهمترین موضوعاتی که شما باید بر روی آن ها

ترک تریاک-ترک متادون-ماده مخدر گل- ترک ترامادول -تربیت کودک-تست اعتیاد-ترک اعتیاد- درمان استرس -درمان اضطراب-درمان افسردگی-علائم افسردگی- روانشناسی کودک -ملاک انتخاب همسر

اهمیت درمان اعتیاد به مواد مخدر از طریق روش های علمی

در گذشته اعتیاد تنها به عنوان یک آسیب اجتماعی در نظر گرفته می شد و برای ترک دادن تنها روش های اجباری و دشوار نظیر قطع ناگهانی مصرف یا بستن فرد به تخت وجود داشت چرا که باور عمومی این بود که با قطع وابستگی جسمانی؛ اعتیاد از بین می رود. اما با پیشرفت علم و افزایش تحقیقات در این حوزه مشخص شد که اعتیاد تنها یک وابستگی جسمانی ساده به مواد نیست بلکه نوعی وابستگی روانی نیز هست که می تواند مشکلات طولانی مدتی را برای فرد به بار بیاورد.

از همین رو بسیاری از افراد با وجود سم زدایی اغلب وسوسه و ولع شدیدی را نسبت به مواد در خود حس می کنند و پس از سپری کردن دوران بسیار سخت پرهیز بازهم دچار لغزش می شوند. امروزه روش های روان شناختی مختلفی ابداع شده اند که به افراد کمک می کنند تا بتوانند علاوه بر وابستگی جسمانی بر وابستگی روانی خود غلبه کنند و در نتیجه بتوانند درمان موفقیت آمیزی را تجربه نمایند. همچنین درمان های دارویی جدیدی که برای ترک اعتیاد به کار گرفته می شوند کمک می کنند تا پس از قطع مواد افراد علائم جسمانی ناخوشایند کمتری را تحمل کنند و از فشارهای بدنی موجود بکاهند.

روش های نوین در درمان اعتیاد به مواد مخدر

همان طور که گفته شد امروزه درمان های متنوع و گوناگونی برای ترک اعتیاد ابداع شده است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. جهت یافتن بهترین روش درمانمشاوره ترک اعتیاددریافت کنید.

1- دارو درمانی

یکی از موانع بسیار مهم برای ترک اعتیاد علائم ناخوشایندی است که پس از قطع مصرف بروز می یابند. این علائم که تحت عنوان سندروم محرومیت از مواد شناخته می شوند می توانند آنقدر شدید باشند که باعث شوند فرد احساس کند هیچ راهی به جز اعتیاد برایش باقی نمانده و برای فرار از این حالات آزاردهنده مجبور است که دوباره به مواد پناه بیاورد. این مشکل در اعتیاد به مخدرهای افیونی نظیر هروئین، کراک و تریاک بیشتر اتفاق می افتد و علائمی نظیر دردهای عضلانی، دل درد، حالت تهوع و استفراغ را شامل می شود.

خوشبختانه امروزه متخصصین توانسته اند به کمک درمان های دارویی نظیر ترک اعتیاد با متادون یا داروهای دیگری نظیر بوپرنورفین این مشکل را از میان بردارند. با این حال توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش ها حتما باید تحت نظر یک متخصص باشید چراکه به دلیل شباهت این داروها به مواد مخدر؛ مصرف نا به جای آن ها یا بی توجهی به دستورات پزشک می تواند به اعتیاد جدیدی در شما منجر شود و مشکلات دو چندانی را ایجاد نماید.

2- درمان شناختی رفتاری

درمان شناختی رفتاری امروزه به عنوان یکی از موثرترین رویکردهای روان شناختی برای درمان اعتیاد و سایر وضعیت های روان پزشکی محسوب می شود. در این رویکرد متخصصین سلامت روان تلاش می کنند تا عقاید و باورهای غلطی که در گرایش به مواد تاثیر دارند را شناسایی کرده و باورهای سالم و مناسبی را جایگزین آن ها نمایند. همچنین آن ها با آموزش مهارت هایی نظیر جرات مندی به بیماران کمک می کنند تا بتوانند الگوهای رفتاری سالمی را در پیش گرفته و از این پس کمتر خود را در معرض موقعیت های تحریک کننده اعتیاد قرار دهند.

3- بیزاری درمانی از روش های درمان اعتیاد به مواد مخدر

در بیزاری درمانی در حقیقت از اصول شرطی سازی برای ترک اعتیاد به مواد مخدر استفاده می شود. به این صورت که درمانگر تلاش می کند تا همواره یک محرک ناخوشایند را با مصرف مواد همایند کند. برای مثال مصرف همزمان داروهای تهوع آور با نوشیدن الکل باعث می شود که فرد به مرور نسبت به آن بیزار شده و دیگر تمایلی به ادامه دادن مصرف نداشته باشد.

4- گروه درمانی

گروه درمانی یکی از موثرترین روش های درمانی برای ترک اعتیاد است چرا که در این روش افراد با تجربیات مشابه در کنار یکدیگر قرار می گیرند و تلاش می کنند تا با بازگو کردن روش های شخصی خود برای غلبه بر مشکلاتی که در مسیر ترک با آن مواجه شده اند به یکدیگر کمک کنند. درمانگران در گروه درمانی تلاش می کنند تا موضوعات بحث را هدایت کرده و تنش ها یا تعارض های احتمالی را مدیریت کنند.

5- خانواده درمانی از روش های درمان اعتیاد به مواد مخدر

امروزه رویکردهای سیستمی در درمان مشکلات روانشناختی از اهمیت بسزایی برخوردارند. در واقع بسیاری از متخصصین بر این باورند که الگوهای رفتاری غلط اغلب در اثر وجود مشکلاتی در کل یک سیستم به وجود می آیند. در نتیجه کل اعضای خانواده، نوع واکنش ها و تعاملات آن ها می توانند در پیدایی، تداوم و درمان اعتیاد فرد نقش بسزایی را ایفا کنند. روانشناسان با برگزاری جلسات خانواده درمانی تلاش می کنند که کل اعضای خانواده را در فرایند اعتیاد یک فرد درگیر کنند و به این ترتیب به طور عمیق تری به عوامل موثر در بروز این مشکل بپردازند. جهت آشنایی با درمان تخصصی هر یک از مواد مخدرزیر بر روی آن کلیک کنید.

ترک هروئین

ترک اعتیاد به تریاک

ترک اعتیاد به مرفین

ترک اعتیاد به متادون

ترک اعتیاد به شیره

سوالات متداول

- آیا ترک اعتیاد به صورت سرپایی ممکن است؟

بله، امروزه در بسیاری از موارد ترک اعتیاد به صورت سرپایی و در منزل صورت می گیرد و نیازی به بستری یا قرنطینه وجود ندارد. با این حال همه چیز به شرایط جسمانی و روانی بیمار بستگی دارد. افرادی که مواد را در دوزهای بسیار سنگین مصرف می کرده اند یا افرادی که خانواده حمایتگری ندارند ممکن است برای ترک نیاز به بستری در مراکز درمانی داشته باشند.

منبع :ترک اعتیاد به مواد مخدر

مشاوره ازدواج در مشهد

مشاوره ازدواج در بجنورد

مشاوره ازدواج در قم

اعتیاد ,ترک ,مشاوره ,مواد ,درمان ,های ,ترک اعتیاد ,اعتیاد به ,به مواد ,روش های ,مواد مخدر ,درمان شناختی رفتاری ,تلفنی مشاوره تلفنی ,مرکز مشاوره روانشناسی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ariapaper ranginykaman azhamechi14 chakavaklpar akwrima ultraa pikasowgrafik pinslah seokaran1