تست اعتیاد یکی از مهم ترین آزمایش هایی است که هر فرد در طول مراحل زندگی و برای اهداف مختلفی همچون استخدام، ازدواج و. انجام می دهد. با توجه به پایین آمدن سن اعتیاد در کشور و از آنجایی که افراد معتاد، مصرف مواد مخدر را انکار می کنند شناسایی انواع روش های تست اعتیاد می تواند به اطرافیان فرد کمک کند که اطلاعات بیشتری از وضعیت وی بدست آورند. به همین خاطر در این مطلب انواع تست های اعتیاد و اعتبار آن ها را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. در صورتی که نسبت به سلامت یکی از اطرافیانتان دچار تردید هستید می توانید با کمک گرفتن از روانشناسان حوزه اعتیاد به مواد مخدر، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

برای کسب اطلاعاتب یشتر کلیک کنید :

تست اعتیاد

آزمایش اعتیاد

انواع آزمایش اعتیاد

کیت های تست اعتیاد

مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو خدمات

مرکز مشاوره ذهن نو برترین مرکز مشاوره روانشناسی در زمینه های مختلف روانشناسی از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، کودک، طلاق، خیانت، نوجوان، بلوغ، جنسی و تراپی ، ترک اعتیاد، اختلات روانی و شخصیت و . می باشد.

مشاوره تلفنی-مشاوره تلفنی خانواده-مشاوره تلفنی ازدواج-مشاوره تلفنی خیانت-مشاوره تلفنی کودک-مشاوره تلفنی جنسی-مشاوره تلفنی ترک اعتیاد-مشاوره شغلی تلفنی-مشاوره تلفنی تحصیلی- مشاوره حضوری-مشاوره خانواده-مشاوره ازدواج- مشاوره خیانت-مشاوره کودک-مشاوره جنسی-مشاوره ترک اعتیاد-مشاوره شغلی-مشاوره تحصیلی

از جمله مهمترین موضوعاتی که شما باید بر روی آن ها

ترک تریاک-ترک متادون-ماده مخدر گل- ترک ترامادول -تربیت کودک-تست اعتیاد-ترک اعتیاد- درمان استرس -درمان اضطراب-درمان افسردگی-علائم افسردگی- روانشناسی کودک -ملاک انتخاب همسر

انواع تست اعتیاد

تست های اعتیاد بسته به نوع ماده مخدر در انواع مختلفی ارائه می شوند و هریک از آن ها شیوه مشخصی برای تشخیص مصرف مواد مخدر توسط فرد دارند. به طور کلی از مهم ترین تست های اعتیاد می توان بهآزمایشادرار، پلاسمای خون، بزاق و عرق اشاره کرد که در ادامه هر یک از این موارد به صورت جداگانه توضیح داده می شود. در صورت نگرانی درباره مثبت شدن تست اعتیاد خود می توانید با دریافتمشاوره ترک اعتیادراهکار مناسب را دریابید.

آزمایش ادرار

متداول ترین راه برای تشخیص اعتیاد، آزمایش ادرار است. از این روش برای تشخیص اعتیاد به انواع مختلفی از مواد مخدر استفاده می شود. دقت نسبتا پایین یکی از مشکلات آزمایش ادرار است و به همین خاطر مصرف برخی از داروها می تواند باعث تغییر نتیجه آزمایش شود. با این این حال آزمایش ادرار، با توجه به سرعت پاسخگویی و مقرون به صرفه بودن، بیشترین کاربرد را در محیط های کاری و قانونی دارد.

آزمایش پلاسمای خون

یکی از آزمایش های قابل اعتماد و دقیق برای تست اعتیاد، آزمایش پلاسمای خون است اما نکته ای که باید به آن توجه کرد هزینه بر بودن این روش آزمایش نسبت به سایر روش ها می باشد. روش آزمایش پلاسمای خون برای انواع مختلفی از مواد مخدر مانند شیشه، کوکائین، کراک و الکل قابل استفاده است.

آزمایش موی سر و بزاق

یکی از جدیدترین روش های تشخیص مصرف مواد مخدر که در سال های اخیر مورد استفاده قرار گرفته است آزمایش نمونه موی سر و آزمایش بزاق است. با توجه به اثری که از متابولیت مواد مخدر در موهای فرد مصرف کننده باقی می ماند، آزمایش موی سر می تواند با دقت بسیار بالاتری مصرف مواد مخدر در بدن فرد را نشان دهد. آزمایش بزاق به طور کلی نتیجه و عملکردی مشابه آزمایش ادرار برای تشخیص اعتیاد دارد.

غربالگری روانشناختی

از آنجایی که بر اساس راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی، مصرف مواد مخدر یک بیماری روانی محسوب می شود و همچنین با توجه به اینکه بسیاری از مواد مخدر باعث ایجاد وابستگی روانی در فرد می شوند، یکی از راه های تست اعتیاد استفاده از غربالگری روانشناختی است که می بایست توسط یک روانشناس یا روانپزشک آموزش دیده انجام شود. اگر شما نشانه های رفتاری یا روحی مثل پرخاشگری، بدبینی، توهم یا هر نشانه غیر متعارف دیگری را در نزدیکانتان مشاهده می کنید بهتر است با یک روانشناس در این باره صحبت کنید.

دقت تست اعتیاد

از آنجایی که هر یک از روش های تست اعتیاد دقت تشخیصی متفاوتی دارند شناسایی و آگاهی از دقیق ترین روش تست اعتیاد می تواند برای اطرافیان فرد مصرف کننده امری با اهمیت تلقی شود. همانطور که پیشتر هم گفته شد هیچ روش آزمایشی دقت صد در صد ندارد، اما می توان دقیق ترین آزمایش موجود برای تست اعتیاد را تست نمونه موی سر دانست. البته نکته ای که در ارتباط با این تست باید به آن اشاره کرد این است که تست نمونه موی سر در مقایسه با سایر تست های اعتیاد هزینه بالایی دارد و به همین خاطر ممکن است انتخاب بسیاری از افراد نباشد.

چه داروهایی را نباید قبل از تست اعتیاد مصرف کرد؟

مصرف برخی از داروها باعث می شود که جواب آزمایش فرد علی رغم نداشتن اعتیاد، مثبت اعلام شود. به عنوان مثال مصرف داروهایی مانند آمفتامین ها، متادون و کدئین با دوز مصرفی بالا می تواند جواب آزمایش شما را مثبت کند. با این حال در مجموع می توان به داروهای زیر اشاره کرد.

 • داروهای ضد افسردگی
 • آنتی هیستامین ها
 • انواع داروهای آنتی بیوتیک
 • آمفتامین ها
 • دیکلوفناک
 • متادون
 • و.

در نتیجه به یاد داشته باشید که قبل از انجام تست اعتیاد این دارو ها را مصرف نکنید. در چنین شرایطی اگر تست اعتیاد شما مثبت شد، انجام دوباره تست ضروری است. اگر شما از داروهای نام برده شده استفاده می کنید پیشنهاد می کنیم که حتما از یک روانشناس جهت مشاوره انجام تست اعتیاد و بهترین زمان و شیوه انجام تست، کمک بگیرید.

عوامل موثر بر منفی شدن جواب تست اعتیاد

عوامل متعددی می توانند بر جواب آزمایش تاثیر گذاشته و منجر به منفی شدن نتیجه شوند. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مصرف بوپرنورفین
 • استفاده از رقیق کننده ها
 • تغییر سطح PH خون با مصرف مواد خوراکی اسیدی یا بازی
 • نوشیدن آب بیش از حد
 • استفاده از داروهای ادرار آور

بسیاری از مواقع با وجود اعتیاد و یا برعکس عدم وجود اعتیاد جواب آزمایش با واقعیت تفاوت دارد، این موضوع موجب سردرگمی بسیاری از افراد می شود. در این زمان توصیه می کنیم حتما از مشاوره استفاده کنید، با مراجعه به مرکزمشاوره روانشاسی ذهن نومی توانید به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین مشاوره دریافت کنید.

سوالات متداول درباره تست اعتیاد

- آیا جواب آزمایش اعتیاد همیشه درست است؟

خیر، هیچ روش آزمایشی دقت صد در صد ندارد و با توجه به تاثیر عوامل مختلف بر پاسخ آزمایش اعتیاد در موارد متعددی جواب آزمایش اعتیاد درست نیست. از این رو، جهت کسب اطمینان آزمایش اعتیاد را دوباره تکرار می کنند.

- آیا مصرف کدئین منجر به پاسخ مثبت آزمایش اعتیاد می شود؟

داروهای مختلفی می توانند بر جواب آزمایش تاثیر بگذارند و منجر به مثبت شدن نتیجه شوند. یکی از داروهایی که مصرف بیش از حد آن می تواند جواب آزمایش اعتیاد شما را تحت تاثیر قرار دهد، مصرف زیاد کدئین است.

توصیه می کنیم در صورت مثبت شدن جواب آزمایش حتی در اثر کدئین از اقدامات خودسرانه پرهیز کرده و جهتترک اعتیاداقدام نمایید.

منبع :آزمایش اعتیاد

مشاوره ازدواج در مشهد

مشاوره ازدواج در بجنورد

مشاوره ازدواج در قم

اعتیاد ,آزمایش ,تست ,مشاوره ,مصرف ,های ,تست اعتیاد ,جواب آزمایش ,آزمایش اعتیاد ,مواد مخدر ,مشاوره تلفنی ,جواب آزمایش اعتیاد ,جواب آزمایش تاثیر ,برای تشخیص اعتیاد ,تلفنی مشاوره تلفنی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
filedanesh aryandaru biyad geteabaca nocxodosa botsfordpgus47 tourtravel tnt7 slmziba08 eclinice