روابط فراشویی در سال های اخیر گسترش بسیاری پیدا کرده و این موضوع نگرانی های زیادی را برای زوج های جوان به وجود آورده است. خیانت موضوعیست که شاید هرگز نتوان با آن کنار آمد و زندگی شما را برای همیشه از بین ببرد. به همین خاطر بهتر است اطلاعات خود را راجع به این موضوع افزایش دهید و با شناخت دلایلی که برای بروز روابط فرا شویی وجود دارد سعی کنید تا با حذف یا جلوگیری از بروز آن ها از خانواده خود محافظت کنید. در این مطلب به بررسی روابط فرا شویی و دلایل آن خواهیم پرداخت و به این سؤال پاسخ می دهیم که در صورت بروز چنین مشکلاتی در زندگی شویی خود باید چه عکس العملی نشان دهید. با دریافتمشاوره جنسیمی توانید مانع از بروز بسیاری از مشکلات آتی شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید :

روابط فراشویی | عللو آسیب های رابطه فرا شویی

روابط فراشویی

عللروابط فراشویی

آسیب هایروابط فراشویی

مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو خدمات

مرکز مشاوره ذهن نو برترین مرکز مشاوره روانشناسی در زمینه های مختلف روانشناسی از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، کودک، طلاق، خیانت، نوجوان، بلوغ، جنسی و تراپی ، ترک اعتیاد، اختلات روانی و شخصیت و . می باشد.

مشاوره تلفنی-مشاوره تلفنی خانواده-مشاوره تلفنی ازدواج-مشاوره تلفنی خیانت-مشاوره تلفنی کودک-مشاوره تلفنی جنسی-مشاوره تلفنی ترک اعتیاد-مشاوره شغلی تلفنی-مشاوره تلفنی تحصیلی- مشاوره حضوری-مشاوره خانواده-مشاوره ازدواج- مشاوره خیانت-مشاوره کودک-مشاوره جنسی-مشاوره ترک اعتیاد-مشاوره شغلی-مشاوره تحصیلی

از جمله مهمترین موضوعاتی که شما باید بر روی آن ها

ترک تریاک-ترک متادون-ماده مخدر گل- ترک ترامادول -تربیت کودک-تست اعتیاد-ترک اعتیاد- درمان استرس -درمان اضطراب-درمان افسردگی-علائم افسردگی- روانشناسی کودک -ملاک انتخاب همسر

روابط فراشویی

روابط فرا شویی به معنای برقراری هرگونه ارتباط عاطفی یا جنسی با فردی به غیر از همسر است. در یک خانواده روابط فرا شویی ممکن است از جانب مردان یا ن اتفاق بیفتد اما براساس آمارها احتمال بروز خیانت در مردان بیشتر از ن است. مردان معمولاً با هدف دستیابی به توجه و رابطه جنسی بیشتر وارد ارتباط های فرا شویی می شوند اما پیدا کردن یک شریک عاطفی دیگر در ن معمولاً به این خاطر است که آن ها احساس می کنند از جانب همسرشان مورد تأیید و محبت قرار نمی گیرند و به دنبال فردی هستند تا آن ها را تسلی داده و احساس دوست داشتنی بودن را به آن ها برگرداند.

مردان معمولاً در روابط فرا شویی به دنبال دستیابی به یک رابطه موازی با ازدواج خود هستند و تمایلی برای از بین بردن رابطه خانوادگی ندارند اما هدف ن از ورود به چنین روابطی پیدا کردن یک پایگاه و رابطه عاطفی مناسب برای ترک ازدواجشان است.

اگرچه فهمیدن خیانت شریک عاطفی ضربه سختی به احساسات شما وارد می کند اما روانشناسان معتقدند که در صورت تمایل، امکان بهبود شرایط و ادامه زندگی مشترک برای زوجین وجود دارد. اگر شما نیز درگیر چنین مشکلاتی در زندگی شوییتان شده اید می توانید با کمک گرفتن از مشاورین خانواده راجع به کنترل احساسات و اتخاذ یک تصمیم مناسب برای ادامه زندگی یا جدایی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چه افرادی به سراغ روابط فراشویی می روند؟

افراد با سابقه خیانت یا روابط عاطفی متعدد

بررسی ها نشان می دهد افرادی که سابقه خیانت در روابط عاطفی را داشته و یا پیش از ازدواج روابط متعددی را تجربه کرده باشند با احتمال بیشتری به سراغ تجربه مجدد خیانت خواهند رفت. این افراد دیدگاه های سهل گیرانه ای در زمینه مسائل عاطفی و تعهد به دیگران داشته و صرفاً به نیازهای خود توجه دارند. اگر قرار است با فردی ازدواج کنید که چنین مسائلی را در گذشته تجربه کرده بهتر است با استفاده از جلسات مشاوره پیش از ازدواج ابعاد مختلف این موضوع را به خوبی بررسی کنید.

افراد با آسیب های دوران کودکی

وجود آسیب های حل نشده دوران کودکی مثل نادیده گرفته شدن، مورد واقع شدن، تجربه طلاق یا فوت والدین از جمله مسائلی هستند که شخصیت فرد را آسیب پذیر کرده و احتمال ورود به روابط فرا شویی را افزایش می دهد. علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد دختران یا پسرانی که دارای والدینی با روابط فراشویی هستند معمولاً در آینده با احتمال بیشتری به سراغ این روابط می روند. به همین خاطر شاید بهتر باشد در صورت بروز چنین آسیب هایی در زندگی شویی خود از مشاورین کودک نیز کمک بگیرید تا فرزندانتان آسیب کمتری ببینند.

افراد مبتلا به اعتیاد

استفاده از مواد مخدر به ویژه الکل باعث کاهش محدودیت های اخلاقی برای فرد می شود و جسارت انجام کارهایی را به وی می دهد که شاید در شرایط عادی از انجام آن ها امتناع کند. به همین خاطر اعتیاد به مواد مخدر می تواند یکی از دلایل تجربه ارتباطات فرا شویی باشد. علاوه بر این برخی از مواد مخدر محرک مثل مت آمفتامین ها تمایل فرد برای برقراری رابطه جنسی را افزایش می دهند و از این طریق وجود روابط فرا شویی را تسهیل می کنند.

افراد مبتلا به بیماری های روحی

وجود اختلالات شخصیتی مثل شخصیت خودشیفته یا نمایشی و یا ابتلا به بیماری هایی همچون اختلال دوقطبی باعث می شود که فرد به دنبال جلب توجه دیگران و ایجاد روابط جنسی متعدد باشد.

دلایل ورود به روابط فراشویی

بعضی از نقاط ضعف یا رفتارهای اشتباه در زندگی مشترک شما می تواند به عنوان زنگ خطری برای ایجاد روابط فرا شویی باشد. اگر با این مسائل در زندگی خود مواجه هستید بهتر است برای رفع آن ها از یک مشاور کمک بگیرید. علاوه بر این مشاورین خانواده می توانند به شما کمک کنند که چطور از وقوع چنین مشکلاتی اجتناب کنید و کیفیت زندگی مشترک خود را بهتر از آنچه هست نمایید. بعضی از مشکلات در روابط زوجین که احتمال خیانت را افزایش می دهد شامل موارد زیر هستند.

ضعف در برقراری ارتباط

ناتوانی در گفت و گو با یکدیگر یا نبود ارتباط جسمی و عاطفی مناسب میان شما و همسرتان از مهمترین دلایل شکست ارتباط شویی و یا خیانت هستند. علی رغم تمامی مشکلات و درگیری های فکری که برای شما پیش آمده است سعی کنید هر روز زمانی را به صحبت کردن با همسرتان اختصاص دهید و به او نشان دهید که برایتان ارزشمند است.

تحقیر و سرزنش همسر از دلایل روابط فراشویی

بدرفتاری با همسر می تواند باعث از بین رفتن هرگونه احساس و محبتی در او باشد. بهتر است از سرزنش کردن همسر یا کوچک شمردن خواسته ها و اعتقادات وی خودداری کنید. در این صورت او به دنبال فرد دیگری می گردد تا احترام و عزت نفس آسیب دیده اش را در کنار او جبران نماید. تا جای ممکن از دعوا و برخوردهایی که باعث از بین رفتن حرمت میان شما و همسرتان می شود خودداری کنید. می توانید برای آشنایی با تکنیک های کنترل خشم و یا آداب صحیح گفت و گو با همسر از یک مشاور کمک بگیرید. این موضوع تا حد زیادی به بهبود رابطه شما با همسرتان کمک خواهد کرد.

تفاوت های شخصیتی بین زوجین

اگرچه هیچ زوجی به طور کامل شبیه یکدیگر نیستند اما برخی از زوجین تفاوت های شخصیتی آشکاری با یکدیگر دارند. این موضوع باعث می شود اعتقادات، تفریحات و نظرات آن ها از دیدگاه طرف مقابلشان غیرقابل درک بوده و به همین خاطر هرگز نمی توانند با درک متقابل و احساس رضایت با یکدیگر در ارتباط باشند. این مسئله می تواند باعث شود که یکی از آنها به دنبال پیدا کردن فرد مناسب تری برای برقراری ارتباط باشد. تفاوت های شخصیتی و نیتی هایی که به این خاطر در زندگی زوجین پیش می آید یکی از دلایل تاکید مشاوران برای استفاده از مشاوره پیش از ازدواج است.

اگر شما نیز با این مسئله مواجهید و نگران آینده زندگی مشترکتان هستید بهتر است با کمک گرفتن از یک مشاور خانواده راه هایی را برای نزدیک شدن به یکدیگر و پیدا کردن نقاط اشتراک امتحان کنید.

شیوه برخورد هنگام آگاهی از وجود روابط فرا شویی در زندگی مشترک

درصورتیکه متوجه خیانت همسرم شدم باید چطور واکنش نشان دهم؟ این سؤال برای بسیاری از خانم ها یا آقایان قربانی خیانت پیش خواهد آمد. اگرچه شما از دست همسرتان عصبانی هستید اما خاطرات مشترک و روابط عاطفی میان شما گاهی باعث می شود که دچار تعارض شوید و تصمیم گیری برایتان سخت باشد. استفاده از راهکارهای زیر می تواند به شما در داشتن عملکرد بهتر کمک خواهد کرد. متخصصان خانواده علاوه بر راهکارهای زیر با تجربه ای که در جلسات درمان زوج های متعدد دارند، می توانند به شما جهت رفع مسائل جنسی و شویی راهنمایی های مفیدی انجام بدهند. جهت دریافت وقت به مرکزمشاوره روانشناسی ذهن نومراجعه نمایید.

احساساتتان را بپذیرید

زمانی که متوجه خیانت همسرتان می شوید بهتر است هیچ اقدام خاصی انجام ندهید. برای چند روز به خود فرصت بدهید تا کمی از شدت احساساتتان کاسته شود و توانایی تصمیم گیری منطقی را پیدا کنید. بهتر است در طی این مدت سعی نکنید احساساتتان را سرکوب کنید و یا خود را بی تفاوت نشان دهید. شما ممکن است هیجانات مختلفی را تجربه کنید احتمالاً گاهی از همسرتان عصبانی هستید و زمانی دیگر خودتان را مقصر می دانید یا حتی شاید دلتنگ همسرتان شوید. سعی کنید احساسات خود را همانگونه که هستند تجربه نمایید. سرکوب کردن احساسات یا شماتت خود به دلیل داشتن برخی از این احساسات مشکلاتی را در آینده برایتان ایجاد خواهد کرد.

با همسرتان صحبت کنید

زمانی که احساساتتان کمی کاهش پیدا کرد و می توانستید کمی منطقی تر به مسائل فکر کنید، راجع به شرایط پیش آمده با همسرتان صحبت کنید، دلایلی که برای این کار داشته را بررسی کنید، از او بپرسید چه تصمیمی برای ادامه ارتباطتان دارد و هر سؤال و نکته دیگری که برای تصمیم گیری به آن احتیاج دارید را در این جلسه بررسی نمایید.

دلایل روابط فراشویی را منصفانه بررسی کنید

پس از شنیدن حرف های همسرتان زمانی را با خود خلوت کنید. تمامی جوانب شرایط پیش آمده را به خوبی بررسی کنید و درباره ادامه دادن یا ندادن زندگی مشترک تصمیم گیری کنید. سعی کنید تا جای ممکن منصفانه قضاوت کنید و به اشتباهات خود نیز توجه داشته باشید. بهتر است برای تصمیم گیری در این زمینه از یک مشاور کمک بگیرید. مشاورین به شما کمک می کنند که نکات مثبت و منفی هر تصمیمی که می خواهید بگیرید را به خوبی در نظر داشته باشید. علاوه بر این آنها به دلیل بی طرفی می توانند بدون جانبداری به شما کمک کنند.

جبران اشتباهات

درصورتیکه تصمیم گرفته اید زندگی خود را ادامه بدهید بهتر است همراه با همسرتان در جلسات خانواده درمانی شرکت کنید تا بتوانید از نقاط ضعف خود و اشتباهاتی که در زندگی مشترک داشته آگاه شده و برای حل کردن آن ها اقدام کنید. علاوه بر این ممکن است خاطره خیانت همسرتان در آینده زندگی شما را به اشکال مختلفی تحت تأثیر قرار دهد و بهتر است برای جلوگیری از بروز این مشکلات از مشاورین کمک بخواهید.

سؤالات متداول

- چه زمینه های شخصیتی باعث وارد شدن به روابط فرا شویی می شود؟

مشکلاتی نظیر اعتیاد، بیماری های روحی، آسیب های دوره کودکی یا سابقه خیانت و تعدد روابط احتمال ورود به این روابط را افزایش می دهد.

- چطور از بروز روابط فرا شویی در زندگی مشترک جلوگیری کنیم؟

شما می توانید از طریق آشنایی با اصول زندگی مشترک مثل احترام به همسر، ابراز محبت و . احتمال این مشکلات را در زندگی خود کاهش دهید.

منبع :روابط فراشویی

مشاوره ازدواج در مشهد

مشاوره ازدواج در بجنورد

مشاوره ازدواج در قم

روابط ,مشاوره ,های ,زندگی ,شویی ,خیانت ,فرا شویی ,روابط فرا ,روابط فراشویی ,بهتر است ,در زندگی ,همسرتان عصبانی هستید ,دلایل روابط فراشویی ,تلفنی مشاوره تلفنی ,مرکز مشاوره روانشناسی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
reportaj20 cryptocurrencyb2b reportaj15 terscamarsi kjdsd girlskharidwatchs olorovil aqmusic1 webdesing