آیا از علائم افسردگی اطلاع دارید؟ افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات خلقی و عاطفی است که باعث به هم خوردن ریتم طبیعی زندگی و عدم لذت بردن از علائق گذشته می گردد. در واقع فرد افسرده دچار یک نوع عذاب روحی می شود که روی روابط اجتماعی و شخصی وی اثر منفی می گذارد. افسردگی انواع مختلفی دارد که در تمام انواع آن بر احساس، تفکر و رفتار فرد تأثیر گذاشته و باعث بروز مشکلات جسمی و روانی می شود. نشانه ها و علائم افسردگی شامل اختلال در عملکرد روزانه و حتی احساس بی ارزشی و افکار خودکشی می شود. این که گاهی احساس ناراحتی کنید کاملا طبیعی است اما افسرده بودن یک چیز کاملا متفاوت می باشد که باید درمان شود. آگاهی از علائم افسردگی به شما کمک می کند تا هرچه سریع تر آن را تشخیص داده و برای درمان اقدام نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید :

علائم افسردگی شدید

نشانه های افسردگی شدید

علائم افسردگی

نشانه های افسردگی

مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو خدمات

مرکز مشاوره ذهن نو برترین مرکز مشاوره روانشناسی در زمینه های مختلف روانشناسی از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، کودک، طلاق، خیانت، نوجوان، بلوغ، جنسی و تراپی ، ترک اعتیاد، اختلات روانی و شخصیت و . می باشد.

مشاوره تلفنی-مشاوره تلفنی خانواده-مشاوره تلفنی ازدواج-مشاوره تلفنی خیانت-مشاوره تلفنی کودک-مشاوره تلفنی جنسی-مشاوره تلفنی ترک اعتیاد-مشاوره شغلی تلفنی-مشاوره تلفنی تحصیلی- مشاوره حضوری-مشاوره خانواده-مشاوره ازدواج- مشاوره خیانت-مشاوره کودک-مشاوره جنسی-مشاوره ترک اعتیاد-مشاوره شغلی-مشاوره تحصیلی

از جمله مهمترین موضوعاتی که شما باید بر روی آن ها

ترک تریاک-ترک متادون-ماده مخدر گل- ترک ترامادول -تربیت کودک-تست اعتیاد-ترک اعتیاد- درمان استرس -درمان اضطراب-درمان افسردگی-علائم افسردگی- روانشناسی کودک -ملاک انتخاب همسر

چرا افسردگی اتفاق می افتد؟

بروز افسردگی در افراد فقط به یک علت خاص محدود نمی شود. از دلایل این اختلال می توان به مشکلات زندگی، بیماری های جسمی یا عوامل دیگر اشاره کرد. بعضی از افراد در پی حوادث و رویدادهای ناگوار و ناخوشایند به افسردگی مبتلا می شوند و عده ای هم ناگهانی و بدون هیچ اتفاق خاصی دچار افسردگی می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سایراختلالات روانیکلیک کنید.

علائم افسردگی | چه افرادی بیشتر به افسردگی مبتلا می شوند؟

افسردگی مختص گروه خاصی نیست و در تمامی سنین، نژاد، اقوام و طبقات اجتماعی چه در ن و چه در مردان به وجود می آید. همه ی افراد در هر سنی ممکن است به افسردگی مبتلا شوند اما افسردگی در دسته ای از افراد بیشتر اتفاق می افتد. آمارها نشان داده که ن بیشتر از مردان مبتلا به افسردگی می شوند.

علائم و نشانه های افسردگی

ویژگی مشترک همه ی انواع اختلالات افسردگی این است که فرد از نظر خلق و خو و وضعیت روانی احساس تهی بودن یا زودرنجی می کند. همچنین تغییرات جسمی و ذهنی هم با این حال خلقی همراه میشوند، به طوری که بر رفتارهای فرد تأثیر منفی میگذارند. ریشه ی به وجود آمدن این اختلال هم می تواند متفاوت باشد. کسانی که افسردگی دارند، احساس اندوه، ناامیدی و تنهایی کرده و معمولا علاقه و تمایل خودشان را به چیز هایی که زمانی برایشان لذت بخش بوده از دست می دهند. تمام این احساسات می توانند در توانایی فرد برای عملکرد مناسب تاثیر گذاشته و اثری وحشتناک بر زندگی فرد داشته باشند.

شایع ترین علائم افسردگی

افسردگی علائم متعددی دارد که از نشانه های شایع آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بی علاقگی نسبت به فعالیت های روزمره

برای افراد افسرده سرگرمی ها، تفریحات، فعالیت های اجتماعی یا روابط جنسی مانند گذشته اهمیتی ندارد و دیگر نمی توانند مثل سابق از کارهای مورد علاقه شان لذت ببرند. در واقع هیچ کاری شور و هیجان را در آن ها ایجاد نمی کند.

2. اختلالات خلقی

احساس غم و اندوه فروان، بی حوصلگی، بی انگیزگی و ناامیدی احساساتی هستند که اگر بدون دلیل خاصی به مدت طولانی و شدید وجود داشته باشند، می توانند نشانه افسردگی باشند. افراد مبتلا به افسردگی بیشترین هیجانی که تجربه می کنند غم و اندوه فراوان است.

3. آشفتگی روان و بی قراری

دربسیاری از مبتلایان به بیماری افسردگی قوای جسمانی کم شده و یا به بی قراری حرکتی دچار می شوند. به این صورت که حتی برای برخواستن از رخت خواب نیز دچار سختی و مشقت می شوند.

4. تغییرات اشتها

خوردن بیش از حد یا خیلی کم می تواند نشانه افسردگی باشد. افراد افسرده اشتهای خود را از دست می دهند ویا کمتر از قبل غذا می خورند. این تغییرات در مصرف غذا باعث افزایش یا از دست دادن وزن می شود.

5. افزایش یا کاهش وزن

افسردگی روی هورمون های تنظیم کننده ی اشتها اثر گذاشته و باعث می شود که فرد میل بیش تر یا کم تری به مصرف غذا داشته باشد. همچنین مشکلات خواب مربوط به افسردگی هم می تواند مشکل اشتها را بیشتر کند چراکه کمبود خواب نیز هورمون های گرسنگی و سیری را مختل می کند.

6. علائم افسردگی | ناتوانی در لذت بردن از زندگی

شخص افسرده تقریبا از انجام هیچ کاری لذت نمی برد و هیچ میلی برای انجام فعالیت های سرگرم کننده و لذت بخش در خودش نمی بیند. حتی اگر کاری را انجام دهد که در گذشته از تجربه کردن آن لذت می برده، اکنون دیگر آن احساس را نمی کند.

7. کندی روانی و حرکتی

کندی روانی _حرکتی نشانه ای از ابتلای فرد به افسردگی شدید است. علامتی که در بیماران افسرده شدید، بیشتر دیده می شود. کندی روانی و حرکتی با تنبلی فرق دارد، تنبلی می تواند نشانه افسردگی یا ویژگی شخصیتی فرد باشد یعنی فرد یا افسرده و یا به لحاظ شخصیتی تنبل است. در حالی که کندی روانی و حرکتی از علائم شایع ابتلا به افسردگی شدید محسوب می شود.

8. علائم افسردگی | عدم تمرکز

کاهش قدرت تصمیم گیری و کاهش توانایی تفکر و تمرکز از مشکلات افراد مبتلا به افسردگی می باشد. یک شخص افسرده ممکن است توجه خود را در مکالمات از دست بدهد. مشکلات حافظه از بزرگ ترین مشکلات افراد افسرده است.

9. تغییرات خواب

کمبود خواب و افسردگی تاثیر مستقیمی با یکدیگر دارند. به این صورت که کمبود خواب افسردگی را شدیدتر کرده و افسردگی نیز اختلالات خواب را بیشترlrm; می کند. احتمال افسردگی در افراد مبتلا به بی خوابی چند برابر بیشتر از افراد عادی است. خواب بیش از حد نیز می تواند نشانه ای از افسردگی باشد. مشکل خواب معمولا با داروی تجویز شده از سوی پزشک برطرف می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینهداروهای ضد افسردگیکلیک کنید.

10. کمبود اعتماد به نفس

یکی از علائم افسردگی، کمبود اعتماد به نفس است. مبتلایان به افسردگی همیشه به فکر کمبودها و شکست هایشان هستند و احساس گناه شدیدی را تجربه می کنند. بازنده بودن در زندگی از افکار مداوم آنان است و به نوعی انرژی منفی در ذهنشان نقش می بندد.

11. ناامیدی

افسردگی این احساس را در فرد ایجاد می کند که گویی دیگر هیچ اتفاق خوبی رخ نخواهد داد. معمولا به دنبال این منفی نگری، افکاری مانند خودکشی به ذهنشان می رسد که باید بسیار جدی گرفته شده و درمان شوند. برای کسب اطلاعات در زمینهدرمان افسردگیکلیک کنید.

12. ژنتیک

در برخی موارد، اختلالات خلقی و افکار خودکشی زمینه ی ژنتیکی دارند اما ژنتیک فقط یکی از عوامل افزایش دهنده ی خطر ابتلا به افسردگی است. بروز علائم افسردگی در افرادی که زمینه ی ژنتیکی دارند، معمولا در سنین پایین تر بروز پیدا می کند. علاوه بر عامل ژنتیک، عوامل دیگری مثل شرایط و اتفاقات زندگی در مبتلا شدن این افراد به افسردگی مؤثر هستند.

تفاوت علائم افسردگی در ن و مردان

مردان معمولا به دلایل فرهنگی از افسردگی خودشان خجالت زده می شوند و به همین دلیل سعی در تحمل بیماری دارند یا با مصرف مواد مخدر، خود درمانی می کنند. درمان نشدن افسردگی در مردان می تواند پیامدهای فاجعه باری داشته باشد زیرا آمار خودکشی در مردان بیشتر از ن است.
خانم ها روحیه حساسی دارند و ممکن است بیشتر به افسردگی دچار شوند. به همین دلیل است که معمولا خطر ابتلا به افسردگی در خانم ها معمولا دو برابر آقایان می باشد. عوامل بسیاری در بروز افسردگی ن موثر هستند که از آن ها می توان به عوامل ژنتیکی و بیولوژیکی، هورمونی، محیطی و مشکلات روانی اشاره کرد.

چگونه می توان افسردگی را درمان کرد؟

برای درمان افسردگی باید به یک روانشناس مراجعه کرد تا علت ابتلا و شدت افسردگی مشخص شود. روانشناس بر اساس درجه افسردگی، تشخیص می دهد که فرد به چه نوع درمانی نیاز دارد. همچنین آگاهی های لازم درباره روا ن درمانی و انواع رویکردهای آن را به فرد و خانواده او ارائه می کند. برای دریافت خدمات مشاوره و درمان افسردگی می توانید از جلساتمشاوره روانشناسی ذهن نواستفاده نمایید.

منبع :نشانه های افسردگی

مشاوره ازدواج در مشهد

مشاوره ازدواج در بجنورد

مشاوره ازدواج در قم

افسردگی ,مشاوره ,علائم ,فرد ,های ,افراد ,به افسردگی ,علائم افسردگی ,مشاوره تلفنی ,می شود ,افسردگی در ,تواند نشانه افسردگی ,افسردگی علائم افسردگی ,تلفنی مشاوره تلفنی ,مرکز مشاوره روانشناسی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
lebas03 ronia106 elia-decor baghesepdar manzari web01 melehhar bahaaal omidi4 oghatkhosh