آشنایی با تست اعتیاد به کوکائین و راه هایی که برای منفی کردن نتیجه این تست وجود دارد برای بسیاری از خانواده هایی که یکی از عزیزانشان درگیر اعتیاد به این ماده است اهمیت بالایی دارد. اگرچه مصرف کوکائین نشانه هایی را در رفتار و حالات جسمی و روحی فرد به جای می گذارد و از این طریق می توان تا حدودی نسبت به استفاده از کوکائین اطمینان حاصل کرد بااین حال تنها راه برای دستیابی به یک نتیجه قطعی در ارتباط با سوء مصرف این ماده انجام تست اعتیاد به کوکائین است. روش های مختلفی برای بررسی اعتیاد به کوکائین وجود دارد که هریک میزان مشخصی از دقت در پاسخگویی دارند و با توجه به شرایط خاصی می توان از آن ها استفاده کرد. ما در این مطلب انواع روش های موجود برای تست اعتیاد به کوکائین را بررسی خواهیم کرد و در نهایت راهکارهایی را در صورت مثبت شدن نتیجه تست بیان می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلیک کنید :

تست کوکائین

تست اعتیاد به کوکائین

آزمایش تشخیص کوکائین

مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو خدمات

مرکز مشاوره ذهن نو برترین مرکز مشاوره روانشناسی در زمینه های مختلف روانشناسی از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، کودک، طلاق، خیانت، نوجوان، بلوغ، جنسی و تراپی ، ترک اعتیاد، اختلات روانی و شخصیت و . می باشد.

مشاوره تلفنی-مشاوره تلفنی خانواده-مشاوره تلفنی ازدواج-مشاوره تلفنی خیانت-مشاوره تلفنی کودک-مشاوره تلفنی جنسی-مشاوره تلفنی ترک اعتیاد-مشاوره شغلی تلفنی-مشاوره تلفنی تحصیلی- مشاوره حضوری-مشاوره خانواده-مشاوره ازدواج- مشاوره خیانت-مشاوره کودک-مشاوره جنسی-مشاوره ترک اعتیاد-مشاوره شغلی-مشاوره تحصیلی

از جمله مهمترین موضوعاتی که شما باید بر روی آن ها

ترک تریاک-ترک متادون-ماده مخدر گل- ترک ترامادول -تربیت کودک-تست اعتیاد-ترک اعتیاد- درمان استرس -درمان اضطراب-درمان افسردگی-علائم افسردگی- روانشناسی کودک -ملاک انتخاب همسر

کوکائین چیست؟

کوکائین نام یک ماده مخدر طبیعی است که از گذشته های دور برای ایجاد احساس شادمانی و انرژی بخشی و یا برای مصارف پزشکی همچون ایجاد بی حسی های موضعی مورد استفاده قرار می گرفته است. بااین حال با توجه به خاصیت اعتیادآوری بالایی که این ماده دارد استفاده از آن برای مصارف پزشکی محدودیت بسیاری دارد.

کوکائین به صورت یک پودر نرم و سفیدرنگ است که بوی خاصی نداشته و به دلیل شکل ظاهریش به نام هایی همچون برف و یا دانه برف نیز معروف شده است. استفاده از این ماده مغز را به ترشح دوپامین وادار می کند و از آنجا که دوپامین باعث ایجاد احساس لذت و انرژی می شود، به دنبال مصرف کوکائین فرد یک حالت شادی و پرانرژی بودن کاذب را تجربه خواهد کرد. این احساس شیرین معمولاً انگیزه ای برای مصرف مجدد کوکائین بوده و باعث اعتیاد فرد به این ماده خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با مادهکوکائینکلیک کنید.

نشانه های استفاده از کوکائین

اگر به استفاده از کوکائین یا هر ماده مخدر دیگری در یکی از نزدیکانتان شک کرده اید باید بدانید که مصرف هریک از این مواد نشانه های خاصی را در رفتار فرد ایجاد می کند و در صورت مشاهده این نشانه ها می توانید تا حدودی نسبت به اعتیاد وی اطمینان پیدا کنید. بااین حال این نکته را در نظر داشته باشید که تنها راه قطعی برای اظهار نظر راجع به اعتیاد یک فرد انجام تست اعتیاد است و سایر روش ها اگرچه می توانند به شما در ارتباط با این مسئله کمک کنند اما قدرت تشخیص گذاری قطعی ندارند. در این بخش نشانه های استفاده از کوکائین را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. درصورتی که با هریک از این نشانه ها مواجه شدید بهتر است از یک متخصص راجع به اقدامات بعدی م بگیرید. برای دریافت درمان وترک اعتیادکلیک کنید.

  • احساس شادی و نشاط بی دلیل که با خلق همیشگی فرد متناسب نیست
  • انرژی زیاد برای فعالیت بدون نیاز به استراحت
  • کاهش اشتها و کاهش نیاز به خواب
  • پرحرفی که گاها به صورت پرش کلامی مشاهده می شود
  • بروز توهم در حواس مختلف و یا هذیان گویی
  • پرخاشگری و تحریک پذیری
  • تعریق بیش از حد و بالا رفتن دمای بدن
  • افزایش ضربان قلب و فشارخون
  • سریع تر شدن تنفس

تست اعتیاد به کوکائین

درصورتی که هریک از نشانه های بالا را در فردی مشاهده کردید و یا به هر دلیل دیگری به مصرف کوکائین توسط وی شک کرده اید قطعی ترین راه برای فهم این موضوع انجام تست اعتیاد به کوکائین است. راه های مختلفی برای انجام این تست وجود دارد که رایج ترین آن ها را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. برای آشنایی با سایر انواعتست اعتیادکلیک کنید.

آزمایش ادرار

رایج ترین شیوه برای تست اعتیاد به کوکائین استفاده از نمونه ادرار است. در این روش نمونه ادرار مورد بررسی قرار می گیرد و درصورت مشاهده موادی که پس از سوخت و ساز کوکائین در بدن باقی می ماند می توان گفت نتیجه اعتیاد فرد مثبت است. تست اعتیاد به کوکائین از راه ادرار، به دلیل قیمت مناسب و زمان کمی که برای انجام آن صرف می شود بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. درعین حال این تست می تواند مصرف کوکائین را تا 4 روز پس از استفاده شناسایی کند در حالی که آزمایش خون و بزاق برای مدت بسیار کوتاه تری توانایی تشخیص مصرف کوکائین را دارند.

آزمایش خون

بررسی نمونه خون و تجزیه مواد شیمیایی موجود در آن می تواند وجود هرگونه ماده غیرطبیعی در بدن فرد را نشان دهد. بااین حال مشکلی که برای استفاده از این روش وجود دارد این است که باید زمان استفاده از کوکائین و انجام آزمایش فاصله کمی با یکدیگر داشته باشند.

بررسی بزاق دهان یا عرق

بررسی نمونه بزاق دهان یا عرق یکی دیگر از روش های تست اعتیاد به کوکائین است که مانند آزمایش خون برای فاصله کم بین مصرف و انجام آزمایش قابل استفاده هستند. به همین خاطر است که معمولاً نیروهای پلیس این روش را برای شناسایی افرادی که از مواد مخدر استفاده کرده اند به کار می برند. استفاده از نمونه بزاق و یا عرق در شرایطی مطرح می شود که امکان استفاده از سایر روش ها وجود نداشته باشد.

بررسی نمونه مو

بهترین و دقیق ترین روش برای بررسی اعتیاد به هرگونه ماده مخدر بررسی موی فرد است. این مو می تواند از سر یا هر قسمتی از بدن فرد تهیه شده و مورد بررسی قرار بگیرد. مواد حاصل از سوخت وساز کوکائین در بدن تا حدود 3 ماه بعد از مصرف در موی فرد باقی مانده و قابل تشخیص است. بااین حال به دلیل هزینه بالای این شیوه از آزمایش معمولاً کمتر از آن استفاده می شود.

منفی کاذب در تست اعتیاد به کوکائین

با آشکار شدن اعتیاد فرد به کوکائین ممکن است وی مزایای بسیاری از جمله کار یا خانواده اش را از دست بدهد. همچنین این موضوع می تواند اجبار دیگران برای ترک اعتیاد را به همراه داشته باشد. به همین خاطر معمولاً مبتلایان به سوءمصرف کوکائین تلاش می کنند تا با استفاده از روش های مختلفی نتیجه آزمایش خود را منفی کنند. ازجمله این روش ها می توان به عوض کردن نمونه و یا اخلال در آزمایش از طریق ریختن موادی مانند اشک یا ناخن در ظرف نمونه اشاره کرد.

با توجه به مراقبت های جدی که در سال های اخیر و در حین نمونه گیری برای انجام آزمایش صورت می گیرد معتادان به کوکائین به روش های دیگری ازجمله ایجاد فاصله زمانی بین مصرف و انجام آزمایش اعتیاد یا استفاده از برخی مواد شیمیایی برای سم زدایی هرچه سریع تر روی آورده اند. بااین حال در صورت وم می توان از روش های تکمیلی برای سنجش اعتیاد به کوکائین استفاده کرد که امکان ایجاد اختلال در آن ها بسیار ضعیف است.

مثبت شدن نتیجه تست اعتیاد به کوکائین

اگر نتیجه تست اعتیاد به کوکائین در فردی مثبت شد باید چه کنیم؟

مواجه شدن با این واقعیت که یکی از نزدیکان ما درگیر اعتیاد شده می تواند موجی از هیجانات منفی همچون غم، خشم و یا اضطراب را به همراه داشته باشد. اعتیاد می تواند آسیب های بسیاری را در یک خانواده ایجاد کند و حتی باعث از هم پاشیدن آن شود. به همین خاطر شاید بهتر باشد در این شرایط از یک مشاور کمک بگیرید تا علاوه بر کنار آمدن با احساسات منفی که تجربه می کنید راهکارهایی برای خروج سالم شما و خانواده تان از این شرایط را نیز پیدا کنید. با توجه به حساسیت کودکان و احتمال آسیب دیدن آن ها بهتر است برای سلامت روحی آن ها نیز اقدامی انجام دهید.

علاوه بر اینکه شما می بایست به سلامت خود توجه داشته باشید باید برای ترک اعتیاد و بهبود شرایط فردی که با این مسئله درگیر شده نیز اقدام کنید. توجه داشته باشید که حمایت شما از وی نکته بسیار مهمی در توانایی او برای ترک اعتیاد است. درنتیجه علی رغم احساسات منفی که تجربه می کنید بهتر است خونسردی خود را حفظ کرده و از او حمایت کنید تا بتواند برای ترک اعتیاد اقدام نماید.

با توجه به اینکه اعتیاد به کوکائین بیشتر جنبه روانی داشته و میل شدید به مصرف معمولاً باعث شروع دوباره مصرف کوکائین توسط فرد خواهد شد بهتر است در کنار انجام مراحل سم زدایی استفاده از جلسات روان درمانی را نیز جدی بگیرید. در طی این جلسات به فرد آموزش داده می شود که چطور با وسوسه مصرف مجدد کوکائین مقابله کرده و همین طور احتمال ابتلا به بیماری های روانی یا وجود آسیب های احتمالی در مغز فرد مورد بررسی قرار گرفته و برای آن ها برنامه ریزی خواهد شد. برای دریافتمشاوره ترک اعتیادکلیک کنید.

سؤالات متداول

1. بهترین روش برای تست اعتیاد به کوکائین چیست؟

بهترین روش بررسی نمونه موی فرد است زیرا اثرات مصرف کوکائین تا حدود سه ماه در موی فرد باقی می ماند؛ اما با توجه به هزینه بالای این تست معمولاً از تست نمونه ادرار به عنوان گزینه جانشین استفاده می شود.

2. تا چه مدت پس از مصرف کوکائین، اعتیاد به این ماده در تست ها قابل بررسی است؟

تا 3 ماه پس از مصرف کوکائین نیز از طریق بررسی نمونه موی سر می توان استفاده از این ماده را ردیابی کرد. همچنین آزمایش نمونه ادرار می تواند مصرف کوکائین تا 4 روز قبل را تشخیص دهد.

برای دریافت مشاوره در زمینه اعتیاد می توانید از طریق شماره _ با برترین متخصصان در مرکزمشاوره روانشناسی ذهن نوتماس بگیرید.

منبع :تست کوکائین

مشاوره ازدواج در مشهد

مشاوره ازدواج در بجنورد

مشاوره ازدواج در قم

کوکائین ,اعتیاد ,تست ,استفاده ,مشاوره ,های ,اعتیاد به ,به کوکائین ,تست اعتیاد ,استفاده از ,مصرف کوکائین ,یکدیگر بررسی خواهیم ,توجه داشته باشید ,برای مصارف پزشکی ,تلفنی مشاوره تلفنی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
samim topics vazhin fanosraianeh okaliptuspc ultraa bigcoins tobikidspho allinone-in-shiraz hojat13790