مصرف همزمان شیشه و گل توسط مصرف کنندگان کنجکاوی اتفاق می افتد که می خواهند مصرف این دو ماده را با یکدیگر امتحان کنند و متاسفانه هیچ اطلاعی از آسیب های مخرب آن ندارند. مصرف کنندگانی هم هستند که پس از مصرف یکی از این مواد، از حالت عادی خارج شده و با در دسترس بودن ماده مخدر دیگری آن را هم مصرف می کنند. در حالی که هردوی این مواد به تنهایی خطرات خاص خود را دارند و مصرف همزمان آسیب ها و خطرات را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. آگاهی از عواقب و پیامدهای مصرف همزمان این دو ماده مخدر به شما کمک می کند تا با آگاهی بیشتری گام بردارید و برای ترک سریع تر اقدام کنید. برای دریافتمشاوره ترک اعتیادکلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید :

مصرف همزمان شیشه و گل چه عوارضی دارد

عوراضمصرف همزمان شیشه و گل

شیشه چیست؟

شیشه که به کریستال هم معروف است در دسته مخرب ترین مواد مخدر قرار دارد و ذهن مصرف کننده را به نابودی می کشاند به طوری که ریشه برخی از جنایت های انسانی مصرف همین ماده می باشد. در واقع شیشه از مواد مخدر صنعتی به حساب می آید چرا که در مراکز غیرمجاز تولید می شود و ساختار آن را مواد شیمیایی، کودها و تعدادی از داروها تشکیل می دهند.

ترک این ماده مخدر سختی های زیادی دارد و علاوه بر حضور در کلینیک های حرفه ای، به روان درمانی و صحبت با روانشناس هم نیاز دارد. از آسیب هایی که این ماده به بدن مصرف کنندگانش وارد می کند می توان به کاهش شدید وزن و از دست دادن زیبایی صورت اشاره کرد.

مصرف همزمان شیشه و گل | عوارض مصرف دراز مدت شیشه

- فرد مصرف کننده در دراز مدت شاهد پایین آمدن قدرت ذهنی خود خواهد بود و همینطور قدرت خود در اندیشیدن، انتخاب و عواطف را از دست می دهد.

- نابود شدن پوست بدن از دیگر عوارض طولانی مدت مصرف شیشه می باشد. آسیب به این صورت است که زخم هایی بر روی پوست پدید می آیند و پوست شروع به ریزش می کند. این ماده به حدی پوست را چروک و تخریب می کند که یک شخص مصرف کننده سی ساله شیشه، شبیه به یک شخص 50 ساله مسن می شود.

- مسائلی نظیر بدگمانی، افسردگی شدید، سکته مغزی و خودکشی از دیگر عوارض استفاده دراز مدت شیشه هستند.

گل چیست؟

گل ماده مخدری است که در خارج از کشور آن را با عنوان ماریجوانا می شناسند. متاسفانه این ماده در کشور ما هم مصرف کنندگان زیادی دارد. این ماده برگرفته از گیاه شاهدانه بوده و بیشتر بر ذهن افراد تاثیر می گذارد و آن را به توهم می کشاند و همینطور استفاده از آن، موجب آسیب های شدید جسمی و روحی بر افراد می شود.

برای مصرف گل، آن را داخل کاغذی می گذارند و مانند سیگار مصرف می کنند. در حقیقت اکثر مصرف کنندگان مواد مخدر ابتدا به مصرف گل پرداخته و بعد از آن به سراغ مواد مخدر خطرناک تری نظیر شیشه می روند.

مصرف گل بیش از ده ها اختلال در مصرف کننده به وجود می آورد که از این اختلالات می توان به حواس پرتی، افزایش اشتها، آایمر، خنده های غیرطبیعی، احساس خواب مداوم، افسردگی، عدم تعادل، صحبت های عجیب و نامربوط، خستگی های مداوم و. اشاره کرد. از نظر جسمی هم نشانه هایی نظیر قرمزی چشم ها، تند شدن ضربان قلب، آرام صحبت کردن و خشکی در دهان و گلو بروز پیدا می کند.

مصرف همزمان شیشه و گل | عوارض مصرف دراز مدت گل

- اختلال در فعالیت های ذهنی از آثار مخرب مصرف گل در طولانی مدت است. این اختلال بر روی فعالیت هایی نظیر حافظه کوتاه مدت، تصمیم گیری ها و شخصیت خود فرد تاثیر می گذارد.

- شگل گیری انواع سرطان در بدن فرد مصرف کننده از دیگر عوارض طولانی مدت آن به حساب می آید و متاسفانه بدن تحت تاثیر این ماده قرار گرفته و به خوبی در برابر سایر بیماری ها نمی تواند از خودش دفاع کند.

- بروز مشکلات جنسی در افراد که در مردان با کم شدن میل جنسی و در خانم ها با ناباروری همراه است.

- بخش های تنفسی بدن فرد مصرف کننده به شدت تخریب شده و دچار مشکلات تنفسی می شود.

- بروز اختلالات شدیدی نظیر دیوانگی و جنون

- ترغیب به مصرف سایر مواد مخدر

بیشتر بخوانید :اعتیاد به چند ماده

مصرف همزمان شیشه و گل

مصرف بیش از حد گل در دراز مدت، فرد مصرف کننده را به مصرف مواد دیگری نظیر شیشه ترغیب کرده که این موضوع یکی از دلایل مصرف این دو با هم می باشد. در واقع اعتیاد مصرف کننده به حدی غیر قابل کنترل می شود که به جای مصرف تنها یک ماده، به سراغ مصرف دو نوع ماده باهم می رود.

حال که با این دو ماده و عوارض آنها آشنا شدید راحت تر به عواقب مصرف همزمان آن ها پی خواهید برد. مصرف موادی مانند شیشه که صنعتی می باشد به حدی خطرناک است که اگر با ماده دیگری نظیر گل مصرف شود احتمال مرگ مصرف کننده را افزایش می دهد.

در حقیقت علت اصلی مرگ مصرف کنندگان، مصرف بیش از حد مواد می باشد به طوری که کار به جایی می رسد که افراد نیاز دارند همزمان دو ماده را با هم مصرف کنند. خطرات این دو ماده از تریاک که یک ماده سنتی است بیشتر بوده و باید خطراستفاده از آن ها را جدی گرفت.

مصرف همزمان شیشه و گل چه پیامدهایی دارد؟

به جزء خطر مرگ که به آن اشاره شد برای مصرف کنندگان همزمان این دو ماده پیامدهای ناگواری اتفاق می افتد. یکی از این موارد، طولانی تر شدن مراحل ترک آن هاست. خود شیشه به بازه زمانی حداقل 6 ماه تا 1 سال برای ترک نیاز دارد که با این حال احتمال بازگشت مجدد هم نزدیک به 85 درصد است. حال اعتیاد به دو ماده مخدر کار را بیش از قبل سخت می کند. توصیه میکنیم از اقدامات خودسرانه پرهیز کرده و برایترک اعتیادکلیک کنید.

برای رهایی از مصرف همزمان این دو ماده مخدر چه اقداماتی باید انجام داد؟

در سریع ترین زمان ممکن باید فرد مصرف کننده را به یک کلینیک مجهز و حرفه ای انتقال دهید و بعد یک روانشناس متخصص را انتخاب کنید تا زودتر به جواب برسید. روانشناس به این افراد کمک می کند تا هر چه سریع تر وضعیت روحی خود را به یک حد نرمال برسانند و موفق به تکمیل مراحل درمانی خود شوند و در آخر از این مواد نابودگر رهایی یابند.

سوالات متداول

_توهمات گل چگونه است؟

گل ممکن است باعث توهم شود که در برخی از افراد با حالت دیوانگی و جنون همراه است.

_مصرف همزمان شیشه و گل احتمال مرگ دارد؟

بله مصرف همزمان این دو ماده مخدر خطرناک در حجم بالا خطر مرگ فرد مصرف کننده را تا حد زیادی افزایش می دهد. به همین دلیل ضروری است که هرچه سریع تر برای ترک چاره ای اندیشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اعتیاد می توانید با برترین متخصصان در مرکزمشاوره روانشناسی ذهن نواز طریق شماره _ تماس حاصل نمایید.

منبع :عوراضمصرف همزمان شیشه و گل

مشاوره ازدواج در مشهد

مشاوره ازدواج در بجنورد

مشاوره ازدواج در قم

مصرف ,ماده ,گل ,شیشه ,همزمان ,مخدر ,مصرف همزمان ,مصرف کننده ,شیشه و ,همزمان شیشه ,و گل ,دیگر عوارض طولانی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
clokkt hadese hooulamonmo berforthdersna nasimshamim h3602 toysfortots arashakaberi1332 deiraktanan mehvarmedical