درمان لکنت زبان در کودکان یکی از دغدغه های بسیار مهم والدین است. پدر و مادرها معمولاً از مشاهده لکنت در فرزند خود نگران می شوند و می ترسند که این مشکل به اعتماد به نفس و روحیه کودک آسیب بزند. باید بدانید که اگر شما از روش های برخورد مناسب با کودکی که لکنت دارد آگاه باشید و درمان های مناسب را به موقع آغاز کنید، لکنت در همان سال های کودکی به مرور محو شده و آسیب های روانی ناشی از آن نیز به حداقل می رسند. روانشناسان و گفتار درمانگران از جمله مختصصینی هستند که می توانند در درمان لکنت زبان کودکان به شما یاری برسانند. برای آگاهی بیشتر از روش های درمانی آن ها تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید :

درمان لکنت زبان کودکان

درمان قطعی لکنت زبان در کودک

مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو خدمات

مرکز مشاوره ذهن نو برترین مرکز مشاوره روانشناسی در زمینه های مختلف روانشناسی از جمله مشاوره خانواده، ازدواج، کودک، طلاق، خیانت، نوجوان، بلوغ، جنسی و تراپی ، ترک اعتیاد، اختلات روانی و شخصیت و . می باشد.

مشاوره تلفنی-مشاوره تلفنی خانواده-مشاوره تلفنی ازدواج-مشاوره تلفنی خیانت-مشاوره تلفنی کودک-مشاوره تلفنی جنسی-مشاوره تلفنی ترک اعتیاد-مشاوره شغلی تلفنی-مشاوره تلفنی تحصیلی- مشاوره حضوری-مشاوره خانواده-مشاوره ازدواج- مشاوره خیانت-مشاوره کودک-مشاوره جنسی-مشاوره ترک اعتیاد-مشاوره شغلی-مشاوره تحصیلی

از جمله مهمترین موضوعاتی که شما باید بر روی آن ها

ترک تریاک-ترک متادون-ماده مخدر گل- ترک ترامادول -تربیت کودک-تست اعتیاد-ترک اعتیاد- درمان استرس -درمان اضطراب-درمان افسردگی-علائم افسردگی- روانشناسی کودک -ملاک انتخاب همسر

لکنت زبان چیست؟

لکنت زبان نوعی اختلال در روانی و فصاحت کلام است که ممکن است اشکال مختلفی به خود بگیرد. برخی افراد در شروع کلام مشکل دارند و برای ادای یک کلمه ممکن است حرف ابتدایی آن را بارها تکرار کنند. مثلاً به جای من می گویند م .م. م. م .ن. برخی دیگر ممکن است در میان صحبت ناگهان دچار توقف شده و نتوانند برخی کلمات را تلفظ نمایند. در این حالت فرد نوعی انقباض یا گرفتگی در عضلات حنجره خود تجربه می کند که ممکن است در اثر فشارهای روانی ایجاد شده باشند.

برای اطلاع بیشتر در زمینهلکنت زبان کودکانکلیک کنید.

روش های درمان لکنت زبان کودکان

برای درمان لکنت زبان کودکان روش های مختلفی وجود دارد که توسط متخصصینی نظیر گفتار درمانگران و روانشناسان ارائه می شود. گفتار درمانگران تمرین های زبانی با کودک انجام می دهند که به تلفظ هرچه صحیح تر لغات و جملات کمک می کند. در مقابل از آنجایی که لکنت اغلب ریشه های اضطرابی دارد، روانشناسان بر عوامل ایجاد کننده آن تمرکز کرده و به کودک یاری می رسانند تا بتواند هیجانات و اضطراب های ابراز نشده خود را بیان کرده و به شیوه سالمی با آن ها سازگار شود. از جمله روش هایی که در درمان های روانشناسی مورد استفاده قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد. همچنین شما می توانید این درمان ها را توسط مجرب ترین روانشناسان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو دریافت نمایید.

رفتار درمانی از روش های درمان لکنت زبان کودکان

در رفتار درمانی درمانگر بیش از هر چیز به پیشایندها و پسایندهای رفتار تمرکز می کند. درنتیجه این مسئله بررسی می شود که لکنت بیشتر در چه موقعیت هایی اتفاق می افتد و به چه پیامدهایی منجر می شود. شناسایی عوامل موقعیتی که در ایجاد اضطراب کودک مؤثرند و تقویت تلاش های مثبت کودک در جهت رفع مشکل خود، از جمله مهم ترین اقداماتی است که در این زمینه به فرزند شما یاری می رساند.

بازی درمانی

لکنت تا حد زیادی می تواند ناشی از ترس ها و اضطراب های پنهان کودک باشد. از آنجایی که کودکان ظرفیت کم تری برای پردازش هیجانات خود دارند و نمی توانند همانند بزرگسالان در مورد احساساتشان صحبت کنند درمانگر از بازی درمانی کمک می گیرد تا به کمک آن از عواطف درونی کودک اطلاع پیدا کند. برای مثال بازی هایی مثل نقش بازی کردن و نقاشی در این زمینه بسیار مؤثر هستند. درمانگر در جریان همین بازی ها روش های مدیریت اضطراب را به کودک آموزش می دهد. پژوهش ها نشان می دهد با کاهش اضطراب ها به مرور مشکلات گفتاری نیز خود به خود بهبود می یابند.

درمان شناختی رفتاری از روش های درمان لکنت زبان کودکان

برای کودکان بزرگ تر که درک شناختی بالاتری دارند درمان های شناختی رفتاری می توانند بسیار مؤثر باشند. در این رویکرد درمانگر به کودک آموزش می دهد که ریشه اکثر مشکلات اضطرابی او افکاری است که در ذهنش جریان دارند. افکار ناسازگار با ایجاد هیجانات بسیار منفی می توانند به تظاهرات بالینی مختلفی بیانجامد که لکنت یکی از آن هاست. کودک در این درمان به مرور نسبت به افکار خود بینش بیشتری پیدا می کنند و می تواند عقاید ناکارآمد را با باورهای مناسب تری جایگزین نماید. این درمان در نهایت با ایجاد احساسات آرامش بیشتر و کاهش اضطراب می توانند در بهبود لکنت سهم بسزایی داشته باشد.

نکاتی که در برخورد با کودکان مبتلا به لکنت باید به آن ها توجه کنید

برخوردهای شما با کودک مبتلا به لکنت در تداوم یافتن یا بهبود مشکل او نقش بسزایی دارند. برای اینکه بتوانید به فرزندتان کمک کنید زودتر این مشکل را پشت سر بگذارد و روند درمان لکنت زبان کودکان به خوبی سپری شود؛ به نکات زیر توجه فرمایید.

  • هرگز مشکل کودک را دست مایه تمسخر یا شوخی قرار ندهید.
  • زمانی که کودک نمی تواند کلمه ای را ادا کند او را تحت فشار نگذارید.
  • وقتی کودک نمی تواند کلمات را بیان کند صبورانه در کنار او بمانید و نشان دهید او را درک می کنید.
  • زمانی را برای گفت وگو با کودک اختصاص دهد و اجازه دهید افکار و احساساتش را بیان کند.
  • هرگز برای اصلاح رفتارهای کودک از روش هایی که منجر به ایجاد ترس مفرط در او می شوند استفاده نکنید.
  • به ترس های کودک بی توجه نباشید و آن ها را نادیده نگیرید. زمانی که می بینید او از موضوعی ترسیده تلاش کنید در کنارش بمانید و نشان دهید برای احساسات او ارزش قائل هستید. توجه داشته باشید که اهمیت دادن شما به کودک نقش مهمی در درمان لکنت زبان کودکان دارد.

سؤالات متداول

- لکنت دوران کودکی معمولاً تا چه سنی طول می کشد؟

اختلال لکنت معمولاً بین ۲ تا ۵ سالگی اتفاق می افتد و اگر از نوع پایدار نباشد قبل از ۶ سالگی محو می شود. برای تشخیص نوع لکنت لازم است با یک متخصص در زمینه کودک م نمایید.

برای آشنایی بیشتر در زمینه روند دریافتمشاوره کودککلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه کودک می توانید از طریق شماره _ با برترین متخصصان در مرکزمشاوره روانشناسی ذهن نوتماس حاصل نمایید.

منبع >>درمان لکنت زبان کودکان

مشاوره ازدواج در مشهد

مشاوره ازدواج در بجنورد

مشاوره ازدواج در قم

لکنت ,کودک ,مشاوره ,درمان ,های ,زبان ,لکنت زبان ,درمان لکنت ,زبان کودکان ,مشاوره تلفنی ,روش های ,مرکز مشاوره روانشناسی ,تلفنی مشاوره تلفنی ,زبان کودکان درمان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
runcsecontio omreh kiamsnag71 durchpocale ayegh natanzsaffron natireti smoke009 neginukavir mehrshahed