آیا می دانید علت خودیی در سنین مختلف چیست؟ غریزه جنسی از قوی ترین غرایض انسان به حساب می آید که ریشه در نیازهای جنسی وی دارد. در مواردی که فرد نمی تواند نیازهای جنسی خود را از طریق رابطه جنسی طبیعی برطرف کند، به خودیی روی می آورد و در اکثر موارد پس از ازدواج دیگر خودیی ادامه پیدا نمی کند. خودیی به دلایل مختلف می تواند در دوره کودک و نوجوانی ایجاد شود و در صورت عدم کنترل، در بزرگسالی و حتی سالمندی نیز به صورت مرضی ادامه یابد. این عمل می تواند آسیب های زیادی در روان و جسم فرد ایجاد کند؛ به همین دلیل ضروری است که از دلایل آن آگاهی یابید تا بتوانید گامی در جهت درمان بردارید.

منبع : علت خودیی چیست

علت خودیی در کودکان

پدیده خودیی حتی در کودکان قبل از سن مدرسه نیز قابل مشاهده است. اگر چه در ابتدای امر کودکان بدلیل کنجکاوی به این موضوع روی می آورند اما در صورتی که ادامه یابد حالت مرضی بخود می گیرد. عوامل ایجاد کننده خود یی کودکان را می توان به مسائل روانی نسبت داد که نیاز به درمان دارد.مثلا اگر موضوعی کودک را آزار دهد ممکن است روی به خودیی بیاورد. نکته مهم این است که تداوم خود ی در کودکان سبب آسیب رسانی به آلت تناسلی آن ها خواهد شد. اگرچه شدت آسیب در مقایسه با بزرگسالی کمتر است ولی نمی توان از عوارض نامطلوب آن چشم پوشید.

به سه علت آلت تناسلی در حین خودیی آسیب می بیند: استفاده از اشیاء خارجی جهت خودیی، فشردن آلت تناسلی به سطوح سفت مثل کف زمین و دیوار و تا کردن آلت تناسلی در حالت نعوظ. آسیب رسانی آلت تناسلی کودکان از آن جهت مهم و مسئله بر انگیز است که سبب پاره شدن بافت های فیبری پوشش آلت تناسلی شده و بعدها سبب یک بیماری خطرناک بنام بیماری پیرونی می شود که معمولا سیر آن بطرف ناتوانی جنسی کامل است. این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورت مشاهده این مشکل در کودکان درمان و مراجعه به یک مشاوره ضروری است. برای آشنایی بیشتر با عوامل و عللخود یی در کودکانکلیک کنید.

تماس با مشاور

علت خودیی در نوجوانان

دوره نوجوانی با اوج گیری غرایز جنسی همراه است و نوجوانان به دلیل تغییرات جسمی و روانی خود، با استفاده از خود یی به تخلیه نیاز جنسی خود می پردازند. با توجه به اینکه دوران نوجوانی دوران تحول نام دارد، تغییرات هورمونی سبب برانگیختگی جنسی در نوجوانان می شود و آن ها را در برابر تحریکات جنسی حساس تر خواهد کرد. نیازهای جنسی در ابتدا به شکل خیال پردازی های جنسی برای نوجوان نمود پیدا می کنند و سپس بستری را فراهم می نمایند که نوجوان به سمت وگرافی گرایش پیدا کند. پسران در مقایسه با دختران در سن نوجوانی میل بیشتری به خود یی نشان می دهند.

آیا خوداضایی در نوجوانان طبیعی است؟

در رابطه با اینکه خودیی تقریبا یک امر شایع در بین نوجوانان است باید گفت اگر این عمل بیش از دو بار در هفته انجام شود، غیر طبیعی جلوه می کند و مرضی می شود. پسران به دلیل تغییر بدن و ترشح هورمون های جنسی در بالاترین حد خود و اضطراب دوره بلوغ، نه تنها به آرامش جنسی نرسیده بلکه به دلیل مواجهه با حالات روانی و جنسی و همچنین محدودیت های سنی خود اقدام به خوداضایی می کنند. نقش رسانه ها، دوستان و دسترسی راحت به محتوای وگرافی انجام عمل خودیی را برای نوجوانان راحت تر می کند. آن ها نمی دانند که این کار می تواند آسیب های جدی از لحاظ روانی و حتی جسمی به همراه داشته باشد. پیگیری این موضوع در نوجوان از طریق والدین و درمان آن از طریق مراجعه به یک روان درمانگر می تواند از مشکلات جدی تر پیشگیری نماید. روانشناس می تواند راه های صحیح کنترل غرایز جنسی را به نوجوان آموزش دهد.

علت خودیی در بزرگسالان

در صورتی که فرد به خودرضایی در نوجوانی عادت کرده باشد، در بزرگسالی نیز آن را ادامه می دهد. عواملی که بر تشدید خودیی و ناتوانی در ترک آن تاثیر می گذارد عبارتند از:

1. نداشتن شریک جنسی

در صورتی که فرد شریک جنسی نداشته باشد، نمی تواند نیاز جنسی خود را از روش صحیح و به صورت سالم تخلیه کند، در نتیجه برای ی نیاز خود به خودیی روی می آورد. شریک جنسی می تواند منجر به ترک این عادت در بزرگسالی شود.

2. نشدن در رابطه جنسی

برخی از افراد به دلیل اختلالات جنسی و عدم لذت بردن از رابطه سالم، با وجود داشتن شریک جنسی به خودیی نیز می پردازند. در این شرایط ضروری است که برای درمان و حل مشکلات جنسی خود با همسرتان اقدام نمایید.

3. اعتیاد به خودیی

و در نهایت برخی از افراد با وجود داشتن رابطه جنسی سالم و لذت بردن کافی از آن همچنان نمی توانند خودیی را کنار بگذارند چراکه به آن اعتیاد پیدا کرده اند. اعتیاد به خودیی معمولا با اعتیاد به تماشای وگرافی همراه است. در صورت وجود این مساله لازم است برای ترک آن چاره ای بیندیشید. برای کسب اطلاعات ازمشکلاتجنسیکلیک کنید.

علت خودیی در افراد سالمند

عوارض خودیی در سالمندان مثل افراد جوان و میانسال است و فرقی نمی کند که شخص چند سال از عمر خود را سپری کرده باشد. در صورتی که رابطه جنسی در دوران قبل به نحو درست انجام نشده باشد و یا فرد سالمند در طول شکل گیری رابطه جنسی احساس لذت کافی را تجربه نکرده باشد، این نیاز به شکل خود یی نمود می یابد و فرد سالمند برای آرام کردن خود به این عمل دست می زند.

ترک خودیی

ترک خودیی شاید در ابتدا بسیار سخت به نظر برسد اما با داشتن اراده ای قوی و میل درونی فرد برای ترک کاملا امکان پذیر است. برای ترک در قدم اول لازم است که تمام محرک های خود همچون فیلم های را از بین ببرید. تا حد امکان تنها نمانید و بیشتر وقت خود را با خانواده و دوستانتان پر کنید. تا قبل از خواب آلود شدن کامل به تخت خواب نروید. در نهایت توجه داشته باشید که کمک گرفتن از یک فرد متخصص برای ترک خودیی مسیر شما را بسیار هموار می کند، پس توصیه می شود که به یک روانشناس مراجعه نمایید. و یا برای کسب اطلاعات در زمینهترک خود ییومشاوره جنسیکلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می توانید در ساعت از روز برایمشاوره جنسی تلفنیاز طریق شماره02166419012با برترین متخصصان در مرکزمشاوره روانشناسی ذهن نوتماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

آیا وسواس می تواند یک علت دورنی برای خودیی باشد؟

در برخی افراد انجام خود یی هیچ احساس لذتی به وجود نمی آورد و فقط احساس اجبار درونی آنان را به انجام این عمل مجبور می سازد. در واقع خود یی در این افراد جنبه وسواس گونه پیدا کرده و فرد علی رغم اینکه دوست دارد این عمل را ترک کند، قادر به چشم پوشی از آن نیست و رفتار خود را مجددا تکرار می کند.

شماره تماس ذهن نو

منبع : علت خودیی چیست

مشاوره ازدواج در مشهد

مشاوره ازدواج در بجنورد

مشاوره ازدواج در قم

جنسی ,خودیی ,تواند ,ترک ,های ,فرد ,علت خودیی ,می تواند ,خودیی در ,به خودیی ,خود یی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
kafikaj inagzosou rayaneh number1seo gingloveper frectalistc katali lebas2end yasegolshanc