یکی از موضوعاتی که امروزه بحث بر سر آن زیاد است، عاشقی قبل از ازدواج می باشد. نسل گذشته باور داشتند که علاقه بعد از ازدواج خود به خود شکل می گیرد. اما در نسل امروز کمتر کسی پیدا می شود که حاضر باشد بدون عشق ازدواج کند. بنظر شما آیا عشق قبل از ازدواج مهم است یا بعد از شروع زندگی مشترک عشق به وجود میآید؟ درست است که عاشق شدن قبل از ازدواج می تواند زمینه برای ازدواج دو نفر را فراهم کند، اما باید دقت داشته باشید که این عشق را بعد از شروع زندگی شویی نیز نگه دارید. در ادامه این مطلب به بررسی عشق قبل از ازدواج می پردازیم.

منبع :عاشقی قبل از ازدواج

عاشقی قبل از ازدواج

امروزه افراد بیشتر از آنکه به دنبال تشکیل زندگی مشترک باشند، به دنبال عشق واقعی هستند. این نسل معتقدند تا عاشق نشوند زندگی مشترک را با هیچ کس آغاز نمی کنند. اولین نکته در این راه، فهم و تعریف درست از عشق می باشد. متاسفانه همه افراد درک درستی از تعریف عشق ندارند. عشق معانی مختلفی دارد؛ در معنای اولیه عشق به معنای خواستن و دوست داشتن است. در معنای دوم عشق یعنی دوست داشتن و محبت اغراق آمیز که با وابستگی همراه است و این امر می تواند ناشی از اشکال در شناخت و تفکر باشد.

معنای اولیه عشق برای ازدواج مفید است. اما احتمال ضرر داشتن عشق در معنای دوم بیشتر از فایده آن است. عشق در معنای دوم ممکن است افراد را به ازدواج هایی با تصمیم گیری هیجانی بکشاند. این گونه ازدواج ها بدون توجه به شرایط اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دو طرف انجام می شود. اینکه قبل از ازدواج عشق را تجربه کرده باشید وما باعث بهتر شدن زندگی پس از ازدواج شما نمی شود. اما اگر بتوان عشق را در معنای واقعی آن دید و زندگی کرد، رابطه پایدار و موثری را با شریک زندگی تان خواهیم داشت.

فایده عشق قبل از ازدواج چیست؟

در ابتدا خوب است بدانید پدیده عشق از سه عنصر اصلی تشکیل شده است. این سه عنصر شامل شهوت، تعهد و صمیمیت می شود. عاشقی قبل از ازدواج زمانی می تواند به زندگی بعد از ازدواج کمک کند که این سه عنصر اصلی را شامل شود. در ادامه به مطالعه هر یک از این سه جزء می پردازیم:

1. عاشقی قبل از ازدواج | شهوت و عشق

چه زمانی می توان از عاشقی مطمئن شد؟ بسیاری از افراد در رابطه های مختلف احساس می کنند که عاشق فرد مقابل خود شده اند. اما در واقع آنچه آن ها را به سمت خواستن فرد دیگری سوق داده، نیرو و کشش جنسی بوده است. روابط عاشقانه ای که تنها بر پایه مسائل جنسی شکل می گیرد شیدایی نام دارد. شیدایی نوعی از رابطه عاشقانه با شدت زیاد است که تنها بر پایه شهوت دو طرف برپا شده است. اگر دوستی ها و روابط قبل از ازدواج بر خط درستی پیش نروند، بیشترین زمینه را برای بروز شیدایی فراهم می کنند.

عشقی که بر پایه مسائل جنسی و شهوت بنا شده باشد، بعد از ازدواج به سرعت رنگ می بازد. این عشق با کم شدن جذابیت دو طرف برای هم کمتر شده و رفته رفته از بین می رود. بدون این عنصر که تنها عامل و پایه زندگی مشترک آن ها بوده، زندگی مشترک در معرض فروپاشی قرار می گیرد. در این نوع ازدواج چون دو عنصر دیگر عشق یعنی تعهد و صمیمیت وجود ندارد، با از بین رفتن شهوت دیگر دلیلی برای ادامه دادن رابطه وجود نخواهد داشت. بعد از این مرحله اغلب اختلافات و چالش های ناشی از تفاوت های فرهنگی، اقتصادی و. خود را نشان می دهند.

البته باید این را بدانید که شهوت عنصر منفی نیست بلکه برای تداوم رابطه شویی و زندگی مشترک اامی است. اما شهوت همیشه باید همراه دو عنصر دیگر یعنی تعهد و صمیمیت باشد.

بیشتر بخوانید :رابطه قبل از ازدواج | روابط قبل از ازدواج چگونه باید باشد؟

2. عاشقی قبل از ازدواج | صمیمیت و عشق

روابط عاشقانه ای که بر پایه صمیمیت شکل می گیرند، روابط دوستانه ای هستند که شهوت در آن ها وجود ندارد. در واقع خیلی از روابط افراد در زندگی شامل این نوع رابطه می شود. این روابط به دلیل نبود تعهد در رابطه دوام چندانی پیدا نمی کنند. عدم وجود تعهد با عدم وجود شهوت همراه شده و این رابطه را به سوی یک رابطه کوتاه مدت می کشاند. فارغ از همه این ها، عدم وجود صمیمیت در رابطه تاثیر منفی و جبران ناپذیری می گذارد. نبود صمیمیت در زندگی مشترک باعث کمتر شدن علاقه افراد به یکدیگر می شود.

3. تعهد و عشق

تعهد در زندگی مشترک از مسائل بسیار مهم است و از معیارهای اصلی ازدواج به شمار می رود. همه افراد دوست دارند که شریک زندگیشان در زندگی مشترک همیشه به آن ها متعهد باشد. دوست دارند تمام عشق فرد مقابل برای خودشان باشد و فرد مقابل آن عشق را برای کس دیگری خرج نکند.

اگر در یک رابطه بدون وجود دو عنصر دیگر، تنها عنصر تعهد وجود داشته باشد، به این رابطه عشق پوچ می گویند. رابطه ای بدون دو عنصر شهوت و صمیمیت که تنها بر پایه تعهد استوار باشد، یک رابطه بی معنی است. وقتی زن و شوهر هیچ علاقه و کشش جنسی به یکدیگر نداشته باشند، رابطه حالت سرد و بی روحی به خود می گیرد. متعهد بودن در چنین رابطه ای درست مانند رفع تکلیف کردن است.

سخن آخر

در کل نمی توان گفت عاشقی قبل از ازدواج بهتر است یا عشقی که بعد از ازدواج شکل می گیرد. هر کدام از این دو مورد ممکن است در بعضی مواقع مثبت و و در بعضی مواقع منفی باشند. بهتر است توجه داشته باشید که معنای واقعی عشق چیست. همچنین سه عنصر بوجود آورنده عشق حتما باید در رابطه وجود داشته باشند تا یک رابطه کامل محسوب شود. با کمک گرفتن از یک روانشناس می توانید این سه عنصر را در رابطه خود به وجود آورید و عشق را به معنای واقعی تجربه کنید. برای کسب اطلاعات در زمینهمشاوره ازدواجکلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه عشق و ازدواج می توانید در هر زمان از روز برایمشاوره تلفنی ازدواجبا برترین متخصصان در مرکزمشاوره روانشناسی ذهن نواز طریق شماره02166419012تماس بگیرید.

سوالی دارید؟با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

سراسر کشور :9099070354استان تهران :9092301539

جهت مشاوره تلفنی با موبایل و رزرو وقت حضوری

شماره تماس با موبایل :66419012-021

منبع :عاشقی قبل از ازدواج

مشاوره ازدواج در مشهد

مشاوره ازدواج در بجنورد

مشاوره ازدواج در قم

عشق ,ازدواج ,رابطه ,زندگی ,عنصر ,وجود ,از ازدواج ,قبل از ,عاشقی قبل ,زندگی مشترک ,بعد از

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
koonkoriha4 nikan73faran letpvacalta digitalcurrency karmaweb sainablog javadi-p-i goodtherapistscheme omidi654 boxgiomogdia